Cyklotrasa: Z Hluboké nad Vltavou okolo Nové Obory

Hluboká nad Vltavou – Zámostí – Poněšice – Líšnice – Radonice – Drahotěšice – Ševětín – Červený  Újezdec – Hosín – Zámostí – Hluboká nad Vltavou

Popis trasy: Z města Hluboká nad Vltavou se po prohlídce zámku a jiných památek vydejte směrem k železniční stanici Zámostí nedaleko Hluboké, kde na Pokutní louce můžete spatřit pomník s připomínky na popravu Záviše z Falkenštejna v srpnu 1290. Odtud pokračujte ke sv. Janu Nepomuckému a do obce Poněšice s pěknou lidovou architekturou, oborou s jeleny a s kovárnou se zvoničkou. Dalším cílem je obec Líšnice s hodnotným špýchárkem a Radonice s pozůstatky středověké tvrze. Jeďte na Drahotěšice a Ševětín s gorickým farním kostelem a lidovými stavbami blatského druhu. Na 25. kilometru se ocitnete na rozcestí U svatého Josefa ve Velechvínském polesí, pokračujte do vesničky Kolný s kaplí sv. Floriána a do obce Červený Újezdec. Do obce Hosín se dostanete kolem chaty Na Kyselé vodě, Obůrky, U letiště. Pokračujte do Zámostí a zpět do Hluboké nad Vltavou.

Délka trasy: Celkem ujedete přes 41 km po středně náročné trase, vhodné pro trekingová kola.

Další cyklotrasy

Cyklotrasa: Blatská cesta
Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Netolice
> Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Hněvkovická přehrada
Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Křemže
Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Týn nad Vltavou
Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Český Krumlov

 

 

Kudy na Hlubokou?

Národní kulturní památku zámek Hluboká nad Vltavou najdete na návrší nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic.

Hluboká nad Vltavou

zobrazit větší mapu

Fotogalerie

Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou
Kam na další výlet

Pokud pojedete z Jižních Čech do Prahy, zastavte se na dalším skvostném zámku Konopiště, který naleznete nedaleko Benešova u Prahy.