Zámek Kratochvíle

Zámek je od Hluboké nad Vltavou vzdálen cca 23 km západním směrem. Krásný renesanční zámek vznikl v letech 1583 – 1589 jako letní lovecké sídlo a byl postaven pro Viléma z Rožmberka. Celá stavba stojí na dřevěných pilířích, kterých jsou stovky. Bažinatý podklad nedával jiné řešení, než toto zabezpečení. Architektem byl Baltassare Maggi, který našel inspiraci ve venkovských vilách velmožů v Itálii.

Co na zámku uvidíte

Expozice animovaného a loutkového filmu, která tady byla dlouhá léta k vidění, již od roku 2007 není k dispozici, ale můžete si i tak projít krásné interiéry a navštívit jiné tématické výstavy, které se pravidelně obměňují. Během prohlídky se podíváte do renesančních interiérů. Ohromí vás Zlatý sál s lunetovou valenou klenbou, sál s vlašským krbem a Zlatý pokoj s úchvatnou ornamentální a malířskou štukovou výzdobou. Okolí zámku zkrášluje renesanční zahrada, kde jednotlivé záhony tvoří geometrické obrazce. Zajímavou atrakcí jsou pravidelné Netolické dostihy, které se pořádají na konci června na přilehlém dostihovém závodišti.

Více informací: www.zamekratochvile.cz

 

Další tipy na výlety

> ZOO a lovecký zámek Ohrada
> Město České Budějovice
> Hora Kleť s rozhlednou

Kudy na Hlubokou?

Národní kulturní památku zámek Hluboká nad Vltavou najdete na návrší nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic.

Hluboká nad Vltavou

zobrazit větší mapu

Fotogalerie

Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou
Tipy na výlet

Věděli jste, že na vrchol Sněžky se můžete vydat nejen pěšky, ale také novou lavnovkou na Sněžku, která byla dána do provozu ke konci roku 2013? Milovníci turistiky určitě dají přednost výšlapu Obřím dolem.