Zoologická zahrada a lovecký zámek Ohrada

ZOO Ohrada a lovecký zámek najdete od Hluboké od Vltavou ve vzdálenosti okolo jednoho kilometru. Zámek stojí blízko Munického rybníka s chovem zaměřeným na různé druhy vodního ptactva. Jako dobrá pozorovatelna ptáků slouží dřevěné lávky nad rybníkem. Zámek stojí u alejí starých dubů. Lovecký zámek byl postaven roku 1842 pro Schwarzenbergy a měl se využívat k loveckým slavnostem a k pořádání honů. Od poloviny 19. století zde bylo umístěno Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, kde si v současnosti prohlédnete mnoho vycpaných zvířat, zbraní a loveckých trofejí. Jde o nejstarší muzeum tohoto druhu na světě. Mezi unikátními exponáty najdete například jelení trofej s parožím šestadvacateráka,  který byl uloven roku 1730. Z dalších expozic se dozvíte o životě v lese, o těžbě dřeva a rybníkářství. V zámeckých místnostech si všimněte bohaté freskové výzdoby.

Menší zoologická zahrada v Hluboké se určitě dětem zalíbí, protože nechybí menší druhy zvířátek – surikaty, opice, sovy, hadi, želvy. Podívat se můžete i na medvěda, rysa, vlka, daňky. Celkem je k vidění více jak 200 druhů živočichů. Dětem se bude líbit výběh s kozičkami, které si mohou hladit a chovat. Po prohlížení zvířátek určitě rády zajdou na dvě dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Nedaleko je rybník, kde půjčují loďky, na kterých se dostanete až těsně k Oboře. Od zoo je pěkný výhled přímo na zámek. Zoo byla otevřena pro veřejnost už v roce 1939.

Další tipy na výlety

> Město České Budějovice
> Zámek Kratochvíle
> Hora Kleť s rozhlednou

Kudy na Hlubokou?

Národní kulturní památku zámek Hluboká nad Vltavou najdete na návrší nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic.

Hluboká nad Vltavou

zobrazit větší mapu

Fotogalerie

Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou
Tipy na výlet

Věděli jste, že na vrchol Sněžky se můžete vydat nejen pěšky, ale také novou lavnovkou na Sněžku, která byla dána do provozu ke konci roku 2013? Milovníci turistiky určitě dají přednost výšlapu Obřím dolem.