Turistické a cyklistické trasy v okolí zámku Hluboká

Cyklotrasa: Blatská cesta

Vodňany – Hluboká nad Vltavou Popis trasy: Z Vodňan se vydejte okolo největšího vodňanského rybníku Dřemliny, který vznikl již v roce 1528. Budete pokračovat přes obec Strpí, kde v Klůsu žil první český aviatik Vít Fučík – Kudlička.

Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Netolice

Hluboká nad Vltavou – Munice – Zliv – Sedlec – Hlavatce – Olšovice – Netolice Popis trasy: Trasa pro cyklisty je značena po čísle 1081, pojedete po silnicích druhé a třetí třídy a po účelových komunikacích. Na cyklistický výlet se vydejte od rozcestí v Hluboké nad Vltavou a pokračujte do města.

Cyklotrasa: Z Hluboké nad Vltavou okolo Nové Obory

Hluboká nad Vltavou – Zámostí – Poněšice – Líšnice – Radonice – Drahotěšice – Ševětín – Červený  Újezdec – Hosín – Zámostí – Hluboká nad Vltavou Popis trasy: Z města Hluboká nad Vltavou se po prohlídce zámku a jiných památek vydejte směrem k železniční stanici Zámostí nedaleko Hluboké, kde na Pokutní louce můžete spatřit pomník Celý článek >

Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Hněvkovická přehrada

Hluboká nad Vltavou – Chlumec – Hráz Hněvkovické nádrže – Hněvkovice – Hroznějovice – Kostelec – Poněšice – Zámostí – Hluboká nad Vltavou Popis trasy: Na trase se podíváte na místa okolo Hněvkovické přehrady. Nejprve vyjedete z Hluboké nad Vltavou směrem na obec Chlumec , kde najdete lidové selské usedlosti a novorománskou kapli.

Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Křemže

Hluboká nad Vltavou – Ohrada – Bezdrev – Čejkovice – Křenovice – Dubné – Hradce – Vrábče – Mříč – Křemže Popis trasy: Z rozcestí v Hluboké nad Vltavou se vydejte ve směru na Ohradu a k rozcestí Vondrov, pokračujte k Bezdrevu až na jižní rozcestí.

Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Týn nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou – Chlumec – Purkarec – Jeznice – Buzkov – Hněvkovice – Týn nad Vltavou Popis trasy: Cyklotrasa je značena číslem 1079 a převážně vede po silnicích druhé a třetí třídy a účelových komunikacích. Z Hluboké nad Vltavou se vydejte Křivonoskou na Starou oboru a jeďte na Chlumec.

Cyklotrasa: Hluboká nad Vltavou – Český Krumlov

Hluboká nad Vltavou – Ohrada – Holašovice – Český Krumlov Popis trasy: Jakmile se potěšíte prohlídkou zámku v Hluboké nad Vltavou, vydejte se směrem k loveckému zámečku ZOO Ohrada, kam vás dovede značená cyklotrasa číslo 1182.

Kudy na Hlubokou?

Národní kulturní památku zámek Hluboká nad Vltavou najdete na návrší nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic.

Hluboká nad Vltavou

zobrazit větší mapu

Fotogalerie

Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou Zámek Hluboká nad Vltavou
Kam na další výlet

Pokud pojedete z Jižních Čech do Prahy, zastavte se na dalším skvostném zámku Konopiště, který naleznete nedaleko Benešova u Prahy.